forum crestin
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


pentru a raspandi vestea evangheliei
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Scrisoarea unei mame către viitorul ginere

In jos 
AutorMesaj
NICOLETA (propietar)
Admin
NICOLETA (propietar)


Mesaje : 64
Puncte : 183
Reputatie : 0
Data de inscriere : 14/05/2013
Varsta : 35
Localizare : BUCURESTI

Scrisoarea unei mame către viitorul ginere Empty
MesajSubiect: Scrisoarea unei mame către viitorul ginere   Scrisoarea unei mame către viitorul ginere Icon_minitimeVin Ian 03, 2014 12:32 pm

Scrisoarea unei mame către viitorul ginere…Ca mama, eu duc ștafeta pentru fiica mea. Îmi aduc aminte de ziua în care s-a născut fata mea și de perioada în care o țineam în brațe când febra îi era atât de mare, încât își dădea ochii peste cap. Îmi amintesc de vremea când și-a rupt degetul la ușa mașinii și am strâns-o în brațe. Îmi amintesc cum repetam împreună tabla înmulțirii înainte de testele mai grele.Când mingea de volei i-a căzut la picioare de trei ori la rând, am strâns-o pe fata în brațe ca să-și ascundă lacrimile la pieptul meu în timp ce suspina: “Cu toții cred că nu sunt bună de nimic…” Am stat lânga ea tot restul zilei apărându-i onoarea și apărând cu vijelie o altă eventuală lovitură împotriva “dragei” mele.Am vorbit ca mama cu fiica cu ea despre anii de gimnaziu și despre faptul că atunci se afla în punctul de vârf al adolescenței, iar acum că a ajuns în liceu, am discutat despre întâlniri și facultate, și viața de adult.Crescând-o pe fata mea în puritate și sfințenie, a fost una dintre cele mai mari chemări ale vieții mele. Ne-am plimbat și am vorbit, am râs și am plâns. O cunosc pe toate părțile.Dar tu, tinere? Cine ești? Cum ești? Cât de mult te-ai rugat pentru ea? Tot ce știu este că eu port o torță pentru fiica mea, o mașină puternică sau zâmbet dulce nu o va fura din mâna mea. Investiția mea este mult prea mare…Știu că ești fratele meu creștin și vreau să contez pe tine să îmi stai alături în această chemare pe care am primit-o de la Dumnezeu. Da, am patruzeci si trei de ani, iar tu s-ar putea să fii un tanar , dar sunt la fel de mult ca sora ta cum sunt și prietenii tăi, și mă bazez pe tine să nu-ți pui mâna pe fiica mea, la fel de mult cum prietenul tău cel mai bun contează pe tine să nu pui mâna pe prietena lui. Cinstește-mă în aceasta.eFiecare mama pe care o vei întâlni a fost și ea la vârsta de douazeci si ceva de ani ani, dar nici unul dintre cei de vârsta ta n-a fost de patruzeci si trei de ani , cu o fiică tanara. Așadar, fii atent! Mai întâi, nu poți înțelege ce simt eu și în mod normal nu te vei raporta cu grijă la interesele mele. În al doilea rând, și acesta s-ar putea să fie mai grav pentru noi amandoi, eu știu cum gândești tu. Nu este nici un secret. Majoritatea băieților vor să aibă relații sau să beneficieze de un anumit fel de acțiune. Lor nu le pasă de ceea ce semnifică o relație, precum fetelor. Băieții vor să le vadă pe fete cât mai sumar îmbrăcate, la aceasta se reduce totul. Chiar și în cazul vostru al băieților creștini”.EU TI-O INCREDINTEZ PE FATA MEA SA AI GRIJA DE EA SI SA O RESPECT
Sus In jos
https://prietenielogodna.forumgratuit.ro
 
Scrisoarea unei mame către viitorul ginere
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Lectia 2 – In pregatire pentru viitorul partener

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crestin :: PRIETENIE LOGODNA CASATORIE SI FAMILIE :: DESPRE PRIETENIE LOGODNA CASATORIE SI FAMILIE-
Mergi direct la: